New England Patriots Câștigă Super Bowl LI

Anonim

Istoric! Acesta a fost Super Bowl LI, deoarece nimeni nu se aștepta ca New England Patriots să păstreze titlul după ce a pierdut jocul cu 25 de puncte, cu scorul de 28-3.

Dar, din moment ce nu se poate prevedea nimic în fotbalul american, echipa lui Tom Brady a reușit să bată Falcons City Atlanta cu scorul final de 34-28, care a devenit cea mai largă diferență față de o echipă câștigătoare. din Super Bowl a reușit inversarea.

Cu doar un minut până când s-a încheiat jocul, Patriots au reușit să lege meciul și spre surprinderea milioanelor care au urmărit jocul, au reușit să crească scorul pentru a câștiga râvnitul titlu.

Astfel, echipa din Boston a reușit să-și încununeze al cincilea Super Bowl, adăugând astfel anul acesta victoriile amintite din 2001, 2003, 2004 și 2015; toate conduse de legendarul Tom Brady, care, fără îndoială, își ratifică numele în lista selectă a celor mai bune sferturi din istoria sportului.

Lady Gaga
Lady Gaga

Cine a strălucit, de asemenea, a fost cântăreața Lady Gaga, care, cu prezentarea sa măiestră la emisiunea la pauză, a uimit spectatorii care au așteptat cu nerăbdare momentul apariției sale.

Și nu a dezamăgit. Lumini, acrobații, ținute marcante, coregrafie și o afișare totală a talentului său au făcut clar că pe scenă nu are nicio comparație.