Omul Gol în Ultima Cursă A Lui Usain Bolt

Anonim

Cu doar câteva momente înaintea ultimei curse în regina de atletism a lui Usain Bolt ca alergător profesionist, un bărbat complet dezbracat a sărit pe pistă și a furat spectacolul rezervat finalei de 100 de metri din Campionatul Mondial de Atletism 2017.

Singur și înaintea privirii uimite a miilor de spectatori prezenți la Stadionul Olimpic din Londra, bărbatul a alergat timp de câțiva metri presupunând mesajul scris pe pieptul său: „Pace + Iubire”.

Deși mesajul a fost destul de nobil, membrii securității s-au asigurat că expoziționistul a sfârșit cu fața în primul rând pe podea după câteva încercări de a-l da jos.

Bărbatul a fost reținut și scos de pe scena sportivă înaintea unor urale oferite de fani. Desigur, evenimentul a continuat lin și telespectatorii au cerut să-l vadă pe cel mai rapid om din lume să-și ia la revedere într-o cursă care a fost mai emoțională decât se aștepta.

Bolt nu a putut menține prețioasa medalie de aur, întrucât americanii Justin Gatlin și Christian Coleman au ocupat primele două locuri, lăsând jamaicanul cu medalia de bronz.

Opt medalii olimpice și unsprezece titluri mondiale fac din Usain o casă legendară a sportului mondial, de aceea, atunci când rezultatul din cariera sa de rămas bun nu a fost ceea ce se așteptau fanii, s-au auzit câteva hohoturi împotriva lui Gatlin, eternul rival al jamaicanului în pista de rulare pentru ultimii ani.